Kompost Adamki

Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o. zachęca wszystkich zainteresowanych do zakupu środka poprawiającego właściwości gleby o nazwie „Kompost Adamki".
Środek ten jest środkiem organicznym powstałym w wyniku kompostowania zielonych odpadów biodegradowalnych zbieranych selektywnie (liście, gałęzie, trawa z pielęgnacji trawników i terenów zielonych). Został on dopuszczony do obrotu handlowego Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Nr G-668/17 z dnia 2 czerwca 2017 r. „Kompost Adamki" został poddany badaniom w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. Kompost może być stosowany pod uprawy polowe, w uprawie roślin ozdobnych oraz przy pielęgnacji trawników i terenów zielonych w celu poprawy zasobności gleb, a także w celu rekultywacji terenów zdegradowanych. Więcej informacji znajdziecie Państwo w ulotkach informacyjnych.

Cena wynosi 17,00 zł netto za tonę (18,36 zł brutto za tonę). Minimalna ilość, którą można zakupić to 3 tony. Kompost dostępny jest luzem i należy odebrać go własnym środkiem transportu z ZZOK w Adamkach pod adresem:
Biała 185 b, 21-300 Radzyń Podlaski od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00. W dzień poprzedzający planowany zakup prosimy o kontakt telefoniczny w celu upewnienia się o dostępności produktu.
Osoby zainteresowane zakupem  prosimy o kontakt z ZZOK Adamki pod numerem telefonu: (83) 343-16-32 lub (83) 311-70-60.

informacje.pdf

instrukcja.pdf

 

Odbiór odpadów wielkogabarytowych w PSZOK

Informujemy mieszkańców gminy Wola Mysłowska, że w każdy pierwszy piątek miesiąca w godzinach 9.00 – 13.00 istnieje możliwość przekazania na PSZOK Wola Mysłowska (zlokalizowany przy gminnym składowisku odpadów komunalnych w Woli Mysłowskiej) odpadów wielkogabarytowych. Przekazania na PSZOK można dokonać po uprzednim uzgodnieniu z pracownikiem UG Wola Mysłowska – p. Danielem Mikołajewskim – osobiście w UG Wola Mysłowska (pok. nr 9) lub telefonicznie pod nr tel. 25 754 25 22 wew. 30.

Przypominamy!

Odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady komunalne zmieszane i nie zawierają w swoim składzie substancji niebezpiecznych tj. stoły, szafy, szafki kuchenne, krzesła, wersalki, dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: zużyty sprzęt RTV i AGD (tzw. elektrośmieci), baterie i akumulatory, odpady i części budowlane tj. deski drewniane, panele drewniane i z tworzyw sztucznych, ramy i szyby okienne, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki terakotowe i glazura, części samochodowe, kosiarki spalinowe, odpady ogrodowe. Odpady te są odbierane w trakcie zbiórek cyklicznych bezpośrednio z terenu posesji.

Jak prawidłowo segregować odpady z terenu Gminy Wola Mysłowska

Jak prawidłowo segregować odpady - z terenu Gminy Wola Mysłowska

 

PLASTIK

 

MAKULATURA

- plastikowe butelki po napojach, środkach czystości, ynach do prania i do mycia naczyń, szamponach, itp.

- reklamówki, folie, plastikowe zakrętki, koszyczki po owocach, itp. Metalowe puszki po:

- konserwach, napojach,

- karmie do zwierząt,

-inne opakowania metalowe.

-opakowania po: słodyczach, ciastkach, owocach, opakowania po mrożonkach,.

Zaleca się! Oczyszczanie silnie zabrudzonych tworzyw i opakow.

 

ZAKAZUJE SIĘ MIESZANIA Z INNYMI ODPADAMI!

 

-gazety, książki, torebki papierowe,

tektura, kartony.

Opakowania wielomateriałowe:

-kartony po mleku, sokach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKAZUJE SIĘ MIESZANIA Z INNYMI ODPADAMI!

SZKŁO

 

ODPADY ULEGACE

BIODEGRADACJI

(zagospodarowanie w kompostowniku lub PSZOK)

- butelki i szklane opakowania po napojach i żywności,

-butelki po napojach alkoholowych,

- słoiki (bez zakrętek, zacisków,

gumowych uszczelek),

- szklane opakowania po kosmetykach,

-inne opakowania szklane itp.

 

 

 

 

 

 

ZAKAZUJE SIĘ MIESZANIA Z INNYMI ODPADAMI!

 

-odpady kuchenne (stałe):

-skorupki jaj,

-odpadki z ryb,

-odpadki z mięsa i drobne kości,

- skorupki z orzecw,

- resztki owoców i warzyw,

- zepsuta żywność

- filtry do kawy i herbaty z zawartością,

- kwiaty, pozostałości roślin, liście, trawa,

- przycięte części drzew i krzewów,

- ręczniki papierowe, chusteczki, papier toaletowy, serwetki, małe zwierzęce odchody z trocinami itp.

ZAKAZUJE SIĘ MIESZANIA Z INNYMI ODPADAMI!

 

 

Popiół przekazujemy do PSZOK – ZAKAZUJE SIĘ MIESZANIA POPIOŁU Z INNYMI ODPADAMI!

 

POJEMNIKI LUB WORKI CZARNE – ODPADY NIESEGREGOWANE (ZMIESZANE)
tj np. – worki od odkurzaczy, sznurki, wstążki, kobiece artykuły higieniczne, zużyta wata, wacik, lustra, szkło zbrojone, szkło płaskie, małe opakowania ze styropianu, spodki, ceramika, niedopałki papierosów, zmiotki itp.
ZAKAZUJE SIĘ MIESZANIA POSZCZEGÓLNYCH FRAKCJI ODPADÓW W przypadku mieszania odpadów odbierane będą jako zmieszane odpady komunalne – co skutkować będzie zwiększoną opłatą


 

POJEMNIKI LUB WORKI CZARNE  ODPADY NIESEGREGOWANE (ZMIESZANE)

tj  np. – worki od odkurzaczy, sznurki, wstążki, kobiece artykuły higieniczne, zużyta wata, wacik, lustra, szkło zbrojone, szkło płaskie, małe opakowania ze styropianu, spodki, ceramika, niedopałki papierosów, zmiotki itp.

ZAKAZUJE SIĘ MIESZANIA POSZCZEGÓLNYCH FRAKCJI ODPADÓW  W przypadku mieszania odpadów odbierane będą jako zmieszane odpady komunalne – co skutkować będzie zwiększoną opłatą