Konkurs fotograficzny "Atrakcje turystyczne gminy Wola Mysłowska"

Stowarzyszenie „Nasze Wilczyska”
i Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Mysłowskiej
zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym:

 

„Atrakcje turystyczne Gminy Wola Mysłowska”

 

Fotografia to twoja pasja?

Znasz miejsca, które warto pokazać?

Weź udział w konkursie!


Nabór prac trwa do 10.11.2017r.

 

regulamin.pdf
karta_zgloszeniowa.docx

Konkurs recytatorski "Dzieje polski-stara baśń"

Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Mysłowskiej z okazji przypadającej 200 rocznicy urodzin Józefa Ignacego Kraszewskiego zaprosiła 25 maja 2012 r. uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do udziału w V edycji gminnego konkursu recytatorskiego pod hasłem Dzieje Polski – Stara Baśń.
Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem opanowania pamięciowego tekstów, a także odpowiednio dobranymi środkami ekspresji. Jury w składzie Grażyna Lisiecka-Witan, Renata Zienkiewicz i Magdalena Lada, stało przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Oczekując na wyniki recytatorzy i opiekunowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Katarzyną Majgier, pisarką dla młodzieży. Po burzliwych naradach zadecydowano, że pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum przypadło ex quo Agacie Soćko i Aleksandrze Guli. W kategorii szkół podstawowych wygrała Patrycja Kwas ze Szkoły Podstawowej w Wandowie.
GBP w Woli Mysłowskiej zagwarantowała wszystkim dzieciom wartościowe nagrody książkowe, a jury czuwało nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem konkursu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanego występu, opiekunom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Autor: Ewa Konieczna

IV edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego


IV edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego
pod hasłem
Poezja Czesława Miłosza
w ramach obchodu Roku Miłosza

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Mysłowskiej z okazji przypadającego w dniach 8-15 maja Tygodnia Bibliotek, popularyzując czytelnictwo i zwyczaj odwiedzania biblioteki, a także pragnąc oddać hołd wielkiemu Polakowi Czesławowi Miłoszowi w 100 rocznicę jego urodzin zaprosiła 11 maja 2011r. uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do udziału w IV edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Poezja Czesława Miłosza.

Z zaproszenia skorzystali uczniowie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem opanowania pamięciowego tekstów, a także odpowiednio dobranymi środkami ekspresji. Jury w składzie Eugenia Połeć, Renata Zienkiewicz i Anna Kapczyńska, stało przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Po burzliwych naradach zdecydowano, że pierwsze miejsce w kategorii szkoła podstawowa przypadnie Patrycji Kwas, uczennicy Szkoły Podstawowej w Wandowie, drugie Karolinie Chudzik ze SP w Lisikierzu, a trzecie, ex aequo, zajęły Kamila Orzełowska ze SP w Wandowie i Izabela Smolik ze SP w Jarczewie. W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Pacek, drugie Agacie Soćko, a trzecie Annie Leszkiewicz. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Aleksandra Gula.

Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Mysłowskiej zagwarantowała wszystkim dzieciom wartościowe nagrody książkowe autorstwa Czesława Miłosza, które wręczył wójt gminy Pan Władysław Mika. Jury czuwało nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem konkursu

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanego występu, a opiekunom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.